• https://www.facebook.com/kms.bilgi.teknolojileri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325011251
  • https://www.twitter.com/@aksekili19
  • https://www.instagram.com/kmsguvenlik
  • https://www.youtube.com/@kmsguvenlik

 GÜVENLİK KAMERASI, MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİ, KARTLI ŞİFRELİ KAPI GEÇİŞ SİSTEMLERİ, AKILLI KİLİT SİSTEMLERİ, PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ,GARAJ KAPISI BARİYER SİSTEMLERİ,

LG

 ankara güvenlik kamera sistemleri

Analog Kamera ve IP Kamera Karşılaştırması

Analog Kamera ve IP Kamera KarşılaştırmasıEndüstri analisti J.P. Freeman a göre 2008 de IP kameralar güvenlik kamaraları pazarında analog kameraları geride bırakacak. Bizde bu görüşe katılıyoruz.
Analog kameralar ile IP kameraların karşılaştırma tablosu
IP Kamera ya da ağ tabanlı kamera sistemiAnalog kamera sistemi
ErişimNormal bir web tarayıcısıyla (ie,mozilla,opera vs.) görüntüyü izlemek ya da ayarlamak için internete bağlı bir pc den dünyanın her yerinden erişmek mümkündür.Kapalı devrelidir ve uzaktan erişim imkanı yoktur.
Kullanım Kolaylığı- Internete bağlı bir pc ile heryerden kolay erişim ve ayarlama.

- Resimler hardiske kaydedilebilir, kolay arama yapma imkanı vardır, kolay depolama ve resimde bozulma yoktur.

- Güvenlik amacıyla kayıt sistemi farklı bir lokasyonda olabilir.

- Uzaktan ayar yapmak mümkün değildir.

- Görüntü video tape kasedine kaydediliyor buda çok fazla video kasedi gerektirir. Geriye dönük arama yapmak zordur. Kasedin sıcak vs. gibi sebeblerle zamanla bozulabilmesi.

- Kayıt güvenlik sistemi ile aynı yerde yapılmak zorundadır.

KaliteDisklerde görüntünün bozulma ihtimali çok düşüktür. Hareketli jpeg formatı ile kaydedilen görüntünün her karesi farklı bir penceredir. Tek tek incelenebilir. Kalitesi yüksektir.Görüntü kalitesi nispeten düşüktür. Uzun mesafe kullanlan kablolardan geçen görüntüde bozulmalar olabilir. Kasetlere kaydedilen görüntü zamanla bozulur.
Sistem gereksinimiAğ sistemi yani data kablo hattı birçok yerde zaten kuruludur bunun dışında ek bir donanıma gerek yoktur. Ip kamera network sistemine bağlandığı an çalışabilir.Koaksiyel kablo ve bir çoklayıcı, kaydedici ve monitor gerekir.
KurulumAğ sistemine bağladıktan sonra bir ip atamak yeterlidir.Her kamera ayrı ayrı koaksiyel kablo ile çoklayıcıya bağlanmalıdır.
Kablolama
Tek bir data kablosundan (standart kategori 5 - RJ45) onlarca kamera görüntüsü aktarmak mümkündür.


Tek bir koaksiyel kablodan aynı anda tek bir kamera görüntüsü transfer edilebilir. 5 kameranız varsa herbiri için kontrol odasına kablo çekmek zorundasınız.
Genişlemeİstediğiniz kadar ekleme yapabilirsiniz. Görüntüyü çok uzak mesafeden kayıpsız transfer edebilirsiniz.Genişleme zordur mesafe arttıkça görüntü kalitesi düşer. Her kamera için tekrar kablo çekmek gereği vardır.
FiyatKaliteli bir data kablosu, koaksiyel kablodan %30-40 civarında ucuzdur. Genel olarak data kablolaması binalarda, işyerlerinde ya da fabrika gibi yapılarda zaten mevcuttur. Ek bir maliyet gerektirmeden sisteme eklenebilir.Kaliteli bir koaksiyel kablo, data kablosundan %30-40 civarında pahalıdır. Genel olarak yapılarda böyle bir kablolama olmadığından bu sistem için tekrar kablolama yapmak gereklidir. Kayıt sistemleri daha pahalıdır. Günümüzde analog kameralarıda dijital sistemlere kaydederek kayıt masraflarını azaltma yoluna gidilmektedir.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret261184
Çalıştığımız Markalar