• https://www.facebook.com/kms.bilgi.teknolojileri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325011251
  • https://www.twitter.com/@aksekili19
  • https://www.instagram.com/kmsguvenlik
  • https://www.youtube.com/@kmsguvenlik

 GÜVENLİK KAMERASI, MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİ, KARTLI ŞİFRELİ KAPI GEÇİŞ SİSTEMLERİ, AKILLI KİLİT SİSTEMLERİ, PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ,GARAJ KAPISI BARİYER SİSTEMLERİ,

LG

 ankara güvenlik kamera sistemleri

Yüz Tanıma Nasıl Çalışır

YÜZ TANIMLAMA SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR

Biyometrik nedir ?

İnsanın fiziksel ölçülerini bir şifreleme sistemi olarak değerlendiren ve güvenlik maksatlı kullanılan sistemlere biyometrik sistem denir.Adından da anlaşılacağı gibi insan biyolojisi ile yakından ilgili bir sistemdir.

Biyometrik sistemler gelişmeye devam eden sistemlerdir. Son olarak Biometrik Kontrol sistemleri telefonlarımıza kadar gelmiş durumda

Biyometrik sistemlerden yüz tanımlama sisteminin çalışması altın oran noktası hesabına dayanır.İnsanların altın oran noktaları parmak izi gibi birbirinden farklıdır.Her nekadar görünüşte birbirine çok benzese de vücut hatları ve altın oran noktaları milimetrik boyutlarda birbirinden farklıdır.

Altın oran nedir ?

Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır.

Altın oran tüm canlıların üzerinde hakim olan bir ölçüdür ve değeri CB / AC = AB / CB = 1,618 ile sabittir.

Kuran-ı kerimde yaratıcının “Allah herşey için bir ölçüt kılmıştır”(Talak3) olarak belirttiği surenin altın oranı ifade ettiği düşünülmektedir.

Yüz tanımlama nasıl çalışır ?

Yüz tanıma sistemlerinde altın oran hesabı bir kamera sayesinde yapılır. Kamera vasıtasıyla resmi alınan yüz üzerindeki altın oran noktaları belirlenir ve ölçüler bir veri merkezinde toplanır.İnsan yüzünde ortalama 80 tane altın oran noktası vardır ve insanların altın oran noktaları birbiriyle aynı değildir.Daha önce resmi alınmış bir yüzün altın oran noktaları resme bakan başka bir kişinin altın oran noktaları ile uyuşmayadığı zaman yüz tanıma sistemi kişiyi tanır.Böylece ileri düzeyde pratik ve karizmatik bir şifreleme sistemi görevini tamamlamış olur.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret261187
Çalıştığımız Markalar